KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969195
*
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:41:47
1
300 kr
9/12 18:05:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 13:41:47 | 1 | 300 kr |
| 9/12 18:05:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



